Oferta
Oferta

Informacje o metodzie ESWL

Litotrypsja pozaustrojowa ESWL (skrót ang.) jest metodą kruszenia złogów w drogach moczowych za pomocą fali generowanej zewnątrzustrojowo. Zabieg ESWL jest jedyną bezinwazyjną metodą leczenia kamicy układu moczowego. Metoda ta jest powszechnie wybierana przez urologów na całym świecie jako najlepsze rozwiązanie przy zwalczaniu kamicy układu moczowego.

Urologia Centrum dysponuje obecnie najnowocześniejszym w Polsce sprzętem do rozbijania kamieni w całym układzie moczowym. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii lekarze Urologii Centrum przy pomocy podwójnej lokalizacji (RTG i USG) są w stanie skruszyć każdy kamień znajdujący się w układzie moczowym (w tym kamienie słabo cieniujące).

Zabiegi wykonywane w Urologia Centrum mają bardzo wysoką skuteczność – ponad 90% i nie wymagają od Pacjenta pobytu w szpitalu.

Zabieg ESWL jest zabiegiem w pełni bezinwazyjnym i nie wymaga specjalnych przygotowań. Odbywa się ambulatoryjnie, a Pacjent po godzinie od jego rozpoczęcia udaje się do domu i już następnego dnia może wykonywać codzienne czynności. Czas trwania każdego zabiegu jest precyzyjnie dobierany indywidualnie do wielkości kamienia oraz jego umiejscowienia i może wahać się od 20 do 50 minut. Wszystkie zabiegi ESWL odbywają się przy pełnej świadomości Pacjenta, bez potrzeby stosowania narkozy czy blokady dolędźwiowej. Aparat rozbija kamienie o średnicy od 5 mm, co w porównaniu ze sprzętem w innych szpitalach i placówkach (rozbijającym kamienie od 1 cm), daje możliwość skutecznej eliminacji kamieni nerkowych na wczesnym etapie choroby i uniknięcie bólu.