Oferta
Oferta

Biopsja prostaty

 

Biopsja gruczołu krokowego (łac. prostaty) jest standardowym i jednocześnie koniecznym postępowaniem u osób z podejrzeniem raka gruczołu krokowego. Badanie jest bezbolesne i bardzo dobrze znoszone przez pacjentów. Wykonuje je się w warunkach ambulatoryjnych.

 

Wskazania do wykonania biopsji :

  • podejrzenie raka gruczołu krokowego w związku z wysokim poziomem PSA
  • stwierdzenie nieprawidłowości w badaniu per rectum
  • utrzymujące się podwyższone stężenie PSA mimo wcześniejszego prawidłowego wyniku histopatologicznego biopsji prostaty
  • wykrycie komórek o nieprawidłowej budowie we wcześniejszej biopsji prostaty

 

Warto wiedzieć:  

TRUS - przez odbytnicza ultrasonografia gruczołu krokowego (transrectal ultrasonography), do badania wykorzystywana jest rektalna głowica ultrasonograficzna, która włożona do znieczulonej żelem odbytnicy pozwala na wizualizacje budowy prostaty i otaczających ją struktur na monitorze usg. Badanie jest całkowicie bezbolesne dla pacjenta.

 PSA - antygen swoisty dla gruczołu krokowego, jest glikoproteiną wytwarzaną w tym gruczole. Poziom PSA oznaczany jest z krwi pacjenta i stanowi podstawowe badanie laboratoryjne w diagnostyce i leczeniu chorób prostaty. Prawidłowe stężenie PSAwynosi od 0 do 4 ng/ml. Wartości powyżej górnej granicy lub wartości w granicach normy z nieprawidłowym wynikiem badania stercza przez odbytnicę wymagają rozszerzenia diagnostyki. 

 

 

W celu rejestracji prosimy o kontakt pod nr telefonu: 55 235 60 66.