Oferta
Oferta

Przebieg badania.

 

Biopsja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, stosuje się do tego lignocainę w żelu. Pacjent ułożony jest na lewym boku. Sam zabieg trwa około 15minut.

Przed pobraniem wycinków z prostaty urolog wykonuje USG transrektalne, oceniając gruczoł krokowy Głowica transrektalna jest specjalną głowicą USG, w swoim korpusie ma wbudowany kanał biopsyjny, przez który wprowadza się igłę TRUCUT. Jest to specjalnie zaprojektowana igła, która umożliwia precyzyjne pobranie wycinków z gruczołu krokowego pod kontrolą obrazu oglądanego na monitorze aparatu USG. Dzięki zastosowaniu tzw. pistoletu biopsyjnego pobranie tkanki trwa dosłownie ułamek sekundy. W czasie badania pobierane są wycinki z obu płatów prostaty. Aby stwierdzić obecność lub brak komórek rakowych pobiera się od 6-12 próbek.

 

 

Wynik: Po pobraniu wycinki gruczołu krokowego są wysyłane do pracowni histopatologicznej, gdzie są oceniane przez patomorfologa. Czas oczekiwania na wynik badania histopatologicznego wycinków wynosi ok. 2 tygodni.

Ważne: W przypadku przyjmowania leków wpływających na krzepnięcie krwi poinformuj o tym lekarza przed planowanym zabiegiem. 

 

W celu rejestracji prosimy o kontakt pod nr telefonu: 55 235 60 66.